e

YKS Puan Hesaplama 2022!

90 Okunma
yks puan hesaplama 2022
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YKS Puan Hesaplama 2022!

ÖSYM YKS 2022 soruları ve cevapları hakkında ayrıntılı bilgi makalemizde…

TYT, AYT ve YDT sınavlarından oluşan YKS 2022 soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayınlandı. Sınavlara katılan adaylar katıldıkları sınavdan doğru ve yanlışlarını kontrol etmek için ÖSYM’den gelecek açıklamaya göre hesap yapacaklar. ÖSYM YKS 2022 soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak diye araştırma yapanlar için araştırma yaptık ve sonuçları sizler için yayınladık…

Milyonlarca adayın katılımı ile gerçekleşen YKS 2022 sınavı TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 sınav şeklinde gerçekleştirildi. İlk sınav 18 Haziran’da tüm adayların katıldıkları Temel Yeterlilik Sınavıydı. 19 Haziran’da ise Alan Yeterlilik Testi ile Yabancı Dil Testi sınavları gerçekleştirildi. Sınavlarını tamamlayan adaylar sorular ve cevaplar için geri sayıma başladılar.

YKS Puan Hesaplama 2022!

YKS 2022 SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

ÖSYM TYT, AYT ve YDT sınavlarından oluşan YKS 2022 soruları ile cevap anahtarını bugün açıklayacak. Kurum genellikle sınavların sona ermesinin ardından birkaç saat sonra soruları ve cevapları açıklıyor fakat bu kez biraz geç kaldı. Bugün de aynı uygulamaya gidilmesi halinde YKS 2022 sorularının ve cevap anahtarı, YDT sınavı tamamlandıktan bir süre sonra açıklanması bekleniyor.

Sorular ve cevapların tamamı sadece sınava katılan adayların adına özel olarak erişime açık olarak yayınlanacak. Soruların sadece yüzde 10’u ise herkese açık olarak yayınlanacak.

Adaylar soruları ve cevapları ÖSYM’nin AİS sayfasından TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra kontrol edebilecekler.

ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM YKS 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM 2022 sınav takviminde yer alan bilgilere göre YKS sınavı, nın sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde gece 00:00 da açıklanacak. Adaylar sonuçları kurumun sonuç sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresi üzerinden kolaylıkla sorgulayabilecekler.

Sıradaki içerik:

YKS Puan Hesaplama 2022!