TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler!

TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler

TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler!

Rusya’ya tarihin en büyük saldırısını yaptık. Savunmanın en iyi yolu taarruz derler. TurkHackTeam gurubu internetin karanlık bölgesindeki adamlar.
Dünyanın en güçlü askeri yapısı olarak kabul edilen NATO’nun sistemine sızmayı başararak çökerten ve zaman zaman Washington Post gibi ünlü gazetelerde manşet olan bu adamları belki de en az tanıyan biziz. Kim onlar?
Kendilerini büyük bir sır gibi saklayan ve dünyanın en korkulan hacker gruplarından biri olan bu adamlar kim? Isimlerini ilk olarak 2012 yılında o dönemin en ünlü sosyal iletişim ağı olan MSN’i hack’ leyerek duyurdular.
Dikkatinizi çekelim, MSN Microsoft’a ait bir sosyal iletişim ağıydı. Bundan sonrası da adım adım gelmeye başladılar. Çin Silahlı Kuvvetleri, NATO, Vatikan, UNESCO, Alman ve Rus istihbarat servisleri, Fransa Cumhurbaşkanlığı, Toshiba, Audi, Hyundai, Birleşmiş Milletler gibi üst düzey güvenliği ve gücü olan sistemleri çökerttikten sonra tanınmaya başlayan TurkHackTeam grubu küçük bir lider kadrosunun altında 800 bin üyeden oluşuyor ve geçen sene dünyanın en popüler ikinci hacker grubu seçildiler. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan Türkiye-Rusya arasındaki kriz nedeniyle Rusya’ya toplu siber saldırı düzenlediler.
Birçok Rus bankası ve gizli servislerinin internet siteleri ve sistemlerinin çökmesiyle ağır ekonomik zarara giren Rusya da bankalar haftalarca kapalı kaldı. Bunun üzerine de Rus yetkililer Türk hettim grubunu hedef olarak gösterdiler. Bu nedenle ekip kimliklerini gizlemeye özen gösteriyor. Her an Rus Gizli Servisi’nin ya da dünyadaki diğer bazı örgütlerin infazına uğrama gibi riskleri var ve yaptıkları iş aynı zamanda uluslararası alanda büyük suç teşkil ettiği için
gizlenmeleri son derece önemli. Ekibin lider kadrosundakilerin kim oldukları bilinmiyor. Sosyal hayatlarında sıradan işlerde çalışıyorlar. Kimi şirket yöneticisi kimi doktor, kimi öğretmen.

TurkHackTeam

Günlük hayatlarında sıradan gözüken bu kişiler aynı zamanda büyük sırları taşıyorlar. Kim bilir? Belki de sizin iş arkadaşınız dünyanın peşinden koştuğu o isimlerden biridir. Yine geçtiğimiz yıllarda Alman istihbarat servisi ve devlet sitelerini yaptıkları operasyonlar sonucunda çökerttiler. Olayın şokunu yaşayan Alman Meclisi, TurkHackTeam adına soru önergesi verdi ve inceleme başlatıldı fakat Alman gizli servisleri hiçbir sonuca ulaşamadılar.
Alman gizli servisinin raporunda ise TurkHackTeam, için şu sözler yazıyordu ”Son derece tehlikeli ve iyi organize olmuş siber suç ekibi”. Katolik Hristiyanlığın merkezi olan Vatikan’a yaptıkları operasyonla da medyanın gündemine oturdular ve Papalık yetkilileri Türk hackerların saldırısına maruz kaldıklarını söylemekten ileriye gidemedi. Hayvan haklarına dikkat çekebilmek için Nation Geographic’i hacklediler. Hiçbir güvenlik duvarını tanımadıklarını göstermek için de AVG gibi büyük antivirüs yazılımı şirketlerini hack, leyerek dünya ile alay ettiler. Fakat onlar en güçlü internet ağına sahip bulan yapılanmayı yani NASA’yı bile hacklediler ve sistemlerine giderek birçok bilgiyi ele geçirdiler. Yaptıkları faaliyetlerde The Guardian, Washington Post, New York Times gibi gazetelere de manşet olmaya devam ediyorlar.

TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler


Uluslararası alanda Ermeni soykırımını destekleyen ülkelerin resmi siteleri, merkez bankaları, iletişim, ekonomi gibi önemli sistemlerine saldırılar düzenleyerek, bütün Avrupa’da yüz milyonlarca dolar ekonomik kaybın yaşanmasına neden oldular. Aynı zamanda ele geçirdikleri bilgileri Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine ileterek dünya ülkelerinden gelebilecek bütün saldırılara, yaptırımlara karşı önceden uyarılarda bulunuyorlar.
Rusya, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve bir çok ülkenin gizli servislerinin ağlarına sızabildikleri için son derece hayati bilgileri aldıkları biliniyor.
Ülkemiz içinde de genellikle PKK bağlantılı noktalara operasyon düzenliyorlar. Örneğin HDP’nin sitesinin çökertilmesi, PKK’lı hesapların ele geçirilmesi, yine örgüt destekli haber ajanslarının hacklenmesi ve ele geçirilen bilgilerin polise iletilmesi gibi önemli faaliyetleri var. Son etkinliklerinden biriyse henüz birkaç ay önce oldu. TurkHackTeam, grubu Katar’la ilgili yaşanan krizin ülkemize zarar verebileceğine kanaat getirerek Suudi Arabistan, Kuveyt, Ürdün, Mısır gibi Arap ülkelerine saldırılarda bulunup devlet sitelerini, bankaları, üniversiteleri hacklediler. On binlerce önemli kimlik bilgisini ele geçirerek bunları Türkiye Cumhuriyeti yetkilileriyle paylaştılar. Şu ana kadar onları durdurabilen de çıkmadı. Dünya siber suçlarda iki ülkeden korkuyor. Biri Rusya, biri de Türkiye Cumhuriyeti. Rusların bu denli güçlü olmasının nedeni Rus hackerların devlet tarafından desteklenmesi. Fakat TurkHackTeam, üyelerinin anlattığına göre kendileri Türkiye’de devlet tarafından herhangi bir destek almıyorlar. Aslında bu konuda şikayetleri de yok çünkü kimseden emir almak istemediklerini de defalarca dile getirdiler.

TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler

TurkHackTeam, yöneticileri, Atatürkçü temellere dayalı bir grup olduklarını belirtiyor ve sadece Türkiye Türklerinin değil, yeryüzündeki bütün Türklerin temsilcisi olduklarını söylüyorlar. Aynı zamanda milli değerlerimize yapılacak olan herhangi bir saldırıya misliyle karşılık vereceklerini de yaptıkları faaliyetlerle defalarca kanıtladılar.
Amaçladıkları tek şey, dünya ülkelerine korku salmak değil. Zaman zaman bazı üyeler toplanarak Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Hatta etkinlikler düzenleyerek Afrika halkları ve Irak, Suriye gibi ülkelerdeki kardeşlerimiz için birçok yardım kampanyasında bulundular. Bu faaliyetleri de iletişim halinde oldukları dernekler aracılığıyla yürütüyorlar.

Sıradaki içerik:

TurkHackTeam Kimdir Ayrıntılı Bilgiler!