Tüm varlığını bırakıp vahşi doğada yaşayan gezgin’nin hayatı?

Tüm varlığını bırakıp vahşi doğada yaşayan gezgin'nin hayatı?

Tüm varlığını bırakıp vahşi doğada yaşayan gezgin’nin hayatı?

Tüm varlığını bırakıp vahşi doğada yaşayan gezgin.

Amerika’da doğan Christopher mccandless, 1990 yılında 22 yaşındayken üniversiteden mezun oldu. 1 aile dostunun kendisine eğitimi için verdiği 25000 doları açlıkla mücadele vakfına bağışlayıp sadece bir sırt çantası ile gezmeye başladı.

2 yıl sonunda yaban hayatında yaşama hayalini gerçekleştirmek için otostop ile alaska’ya ulaştı. Doğada 64 kilometre yürüyüp ormandaki terk edilmiş bir otobüse yerleşti. Yanında birkaç kitap, biraz ekipman, bir tüfek ve az miktarda pirinç vardı. Hayvanları avlayarak 2 ayı aşkın yaşayan Christopher, her şeyi notlarına kaydetti.

Temmuz 1992 de geri dönmek istedi ancak nehir çok yükselmişti. Avlayacak hayvan da bulamayan adam, yardım istediği notlar bırakmaya başladı. Ağustos ayının başında zehirli bir bitki tohumu yiyerek zehirlendi. Son notunda mutlu bir hayat yaşadım ve bu yüzden tanrı’ya müteşekkirim, hoşçakalın tanrı hepinizi kutsasın yazarak 24 yaşında hayatını kaybetti.

Cansız bedeni bulunduğunda sadece 30 kilogramdır hikayesi into the wild isimli kitap ve aynı isimdeki film ile anlatıldı.

Sıradaki içerik:

Tüm varlığını bırakıp vahşi doğada yaşayan gezgin’nin hayatı?