Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab nerede?

Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab nerede?

Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab nerede?

Bir dönem karıştığı karapara skandalıyla türkiye’de gündem olan Reza Zarrab, artık ABD de yeni bir hayat yaşıyor. Üstelik ebru gündeş’in boşluğunu da fazlasıyla doldurmuş durumda. Abd tarafından iran’a uygulanan ambargoları delme suçlamasıyla 2016 yılında tutuklanan reza zarrab’ın açıklamaları türkiye’yi sarsmıştı. Halkbank’ı da içine alan bir dava açılmasına sebep olan zarrap, önce itirafçı olup tahliye edildi. Ardından iran’lı iş adamının malikanesinde lüks bir hayat yaşadığı ortaya çıktı.

Türkiye’den Reza zarrab adıyla vatandaşlık alan zarrab’ın sahte kimlik kullanarak safkan atlara ve miami’deki binicilik tesisine yatırım yaptığı dolandırıcılık ve kara para aklama işlerini sürdürdüğü iddia edildi. Görünürde bir binicilik merkezi işleten zarrab’ın boşandığı eşi ebru gündeş’in ardından yine bir sevgilisi olduğu anlaşıldı.

Mayami harald muhabirleri Zarrab’ın yeni yaşamıyla ilgili birçok detaya yer verildi. Örneğin zarrab’ın Richard Ferrari, eren goldsmith ve Richard kaplan gibi takma isimleri kullandığı anlaşıldı. 3,6 milyon dolarlık lüks bir evde oturan zarrap, 20 dönüm büyüklüğündeki çiftliğine 2.021 yılında 300000 $ değerinde sonata adlı bir atı getirdi. 100 binlerce dolar değerinde isviçre malı, Richard mille saat takan zarrab’ın çok kilo verdiği görüldü. Ayrıca şampiyon bir binici olan karolina romanya’da aşk yaşadığı anlatıldı.

Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab neden tutuklandı?

Söz konusu bilgilerin büyük bir kısmı piece dress isimli bir internet sitesinde next level performansı tanıtan bir haber hazırlanmasıyla ortaya çıktı. Haberde, zarrab’ın binicilik merkezi’ni 19/6/2021, de florida’nın güneyinde kurduğu ifade edilerek, eski bir eğitimci olan post modelin açıklamalarına yer verildi. Kendisine yeni bir hayat kurmuş görünse de zarrap yeni soruşturmaların konusu olmaya devam ediyor. Zarrab’ın eski yasa dışı suç şebekesiyle ilişkilerini sürdürdüğü ve kendisine türkiye’den çok sayıda olağan dışı banka havalesi geldiği biliniyor.

Zarrab’ın türkiye’deki davaları ise devam ediyor. Zarrab’ın kanlıca semtindeki tarihi yalıda kanuna aykırı tadilat yaptığı iddiasıyla yargılandığı dava devam ediyor. Davada 3 yıla kadar hapsi istenen reza zarrab’ın yakalanma emrinin yerine getirilmesi talebi yinelendi. Bu davada zarrab’la birlikte yargılanan hakkı süha gökdemir, 1 yıl 8 ay hapis cezası alırken, Ebru Gündeş hakkında beraat kararı verildi. Türkiye rıza zarrab bulunabilirse ona da 1 ceza verecek.

Sıradaki içerik:

Reza Zarrab kimdir? Reza Zarrab nerede?