Nusret Nereli? Nasıl Büyüdü Ne Olduda 100 Milyon Dolar Servet Yaptı?

Nusret Nereli? Nasıl Büyüdü Ne Olduda 100 Milyon Dolar Servet Yaptı?

Nusret Nereli? Nasıl Büyüdü Ne Olduda 100 Milyon Dolar Servet Yaptı?

Kasap çırağı olarak başlayıp 100000000 dolarlık serveti olan Nusret Gökçe, bugün dünyaca tanınan birisi. Devlet başkanlarından dünyaca ünlü futbolculara Hollywood yıldızlarından pop müzik yıldızlarına varana dek herkes onun peşinde. Peki bir zamanların fakir kasap çırağı nasıl oldu da 100000000 $ bir imparatorluk kurmayı başardı? Karşınızda nusret’in peri masallarını aratmayan hayat hikayesi.

Bugün dünyanın bütün ilkesinden hayranları her geçen gün artıyor. David beckham, dan Leonardo dicaprio, ya Cristiano ronaldo’ya. Ünlü yıldızlar onun restoranına gitmek ve mutlaka onunla fotoğraf çektiriyor, dünyanın en güzel kadınları onun elinden et yiyor. Ülkemizin en ünlü isimlerinin sürekli fotoğrafları internette dolaşıyor.

Ünlü isimlerin peşinden koştuğu bugün dünyanın 28 noktasında restoranı bulunan nusret’in bu noktaya gelmesi hiç de kolay olmadı. Maden işçisi bir babanın beşinci çocuğu olarak dünyaya geldi. 1983 erzurum’da doğdu. Henüz 2 yaşındayken Darıca’ya taşındı. Ekonomik zorluklar yüzünden ortaokulu tamamlayamadan hayat mücadelesine atıldı. Pazarlarda yaptığı ayakkabı boyacılığı, 13 yaşında bir kasabın yanına çırak olarak girdiğinde hayatının işini bulduğunun farkında bile değildi.

Nusret kendi deyişiyle kasapların Harvard Üniversitesi olan Bostancı kasaplar çarşısında mesleğin sırlarını öğrenmeye başladı günde 18 saat çalıştığı küçük kasap dükkanında iş kültürünü, çalışma disiplini, insan tanımayı ve müşteri ilişkilerini öğrendi. 2008 sekizde istinye parkta çalıştığı restoranın konseptinden çok etkilendi. O günlerde bu işin nasıl yapıldığını öğrenebilmek için kasap restoran geleneğini başlatan ülke olan Arjantin e gitmeye karar verdi.

Cebinde 5 kuruş parası olmadığı halde kredi çekip gittiği arjantin’de 3 ay boyunca çiftlikleri, kasapları ve restoranları gezdi. Arjantin’in ardından restoranlarında çalışmak için ABD ye gitmeye karar verdi. Bankada parası olmadığı için vize başvurusu tam 4 kez reddedildi. Bunun üzerine Arjantin sonrasında birkaç kez gazete ve dergilere çıkan röportajlarını oldu.Bunun sonucunda insafa gelen görevliler sayesinde 3 aylık turist vizesi aldı. Turist olarak gittiği abd’de boş durmadı. Kaçak şekilde new york’un en önde gelen 4 restoranında para almadan çalıştı.

Nusret Nereli? Nasıl Büyüdü Ne Olduda 100 Milyon Dolar Servet Yaptı?

Hazırladığı etlerle New York times’ta boy gösterdi. Kendi restoranını açmak için artık hazır olan nusretin tek eksiği paraydı. Eski bir tekstilci olan arkadaşı Mithat erdem parayı verdi. Kısa süre sonra sana bir para sayma makinesi alacağım para sayacaksın diyerek ikna etmeye başladı. Gerçekten de etiler’deki ilk nus-ret şubesini açtı ve çok kısa sürede ürünler gelerek basmaya başladı, ikinci şubesini ankara’da açtı. Sabah istanbul’da çalışıyor, öğleden sonra dörtte uçakla ankara’ya gidip akşam saat 7 de buradaki servise çıkıyor.

Son uçakla istanbul’a dönen Nusret sabah yine çalışmaya başlayarak dögüyü devam ettiriyordu. Bu dönemde ünlü iş adamı Ferit şahenk’in kendisine ortak olması ile birlikte, bir buçuk yılın ardından ilk uluslararası şubesini dubai’de açtı. Haftanın yarısını türkiye’de diğer yarısına dubaide geçiriyordu. 3 yıl boyunca bu inanılmaz trafikte çalışmaya devam eden Nusret, birçok geceyi restorandaki sandalyelerde uyuyarak geçiriyordu. Bu kadar çalışmanın yanı sıra mekanına gelen müşterilerine gösterdiği ilgi de onun başarısının altında yatan nedenlerden biriydi.

Sadece Leonardo dicaprio gibilerle ilgilenmiyor bütün ünlülerle resmen iç içe yaşıyor  Kendi deyişiyle her masaya dokunuyor ve isteyen herkesle fotoğraf çektiriyor. Altın kaplamalı etlerin elindeki bıçakla insanların ağzına layık içerik hazırlıyor. Gastronomi dünyasında çok eleştirilse de insanlar onun şovuna bayılıyorlar.

7/1/2017 de yayınlanan bir videosu tam 10000000 defa görüntülendi. Kendi deyişiyle fark yaratmayı başarmıştı. Karizmatik hareketleri kendisiyle dalga geçilmesine sebep oldu fakat milyonlar tarafından izlenmeye devam ediyor. Kapisin önünde onlarca ünlü sıra bekliyor ve işte nusret’in belki de en önemli başarısı bu. Sıra dışı olmayı başarmak.

Sıradaki içerik:

Nusret Nereli? Nasıl Büyüdü Ne Olduda 100 Milyon Dolar Servet Yaptı?