Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor. Ünlü isimler kendi mesleklerinden kazandıklarıyla gece kulüpleri, ulaşım hizmetleri ve konaklama sektörü gibi pek çok alanda yatırım yapıyorlar. Yakın zamanda en çok ilgi gören ünlü yatırımı ise oteller ve işte oteli olan ünlüler. Bu tarz çalışmaların gelmesini istiyorsanız makalemizi paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

1: Emre Altuğ: Emre Altuğ, çocukluk hayalini gerçekleştirerek her yaz tatilini geçirdiği Çeşme Alaçatı’da Bay Sago isimli butik otel açtı. 10 yıllığına kiraladığı binanın tarihinden oldukça etkilenen Altuğ, deniz kenarında kurduğu otel hayalini bile feda etti. Binayı kiralayan ünlü şarkıcı ayrıca otelin altındaki restoranı bile işletiyor.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

2: İzzet Yıldızhan: Ünlü türkücü, İzmir’de yirmi bir katlı 116 oda ve 250 yataklı Yıldızhan Otel’i açarak turizme hızlı bir giriş yapmıştı. Otel olarak adım attığı otelcilik sektöründe Hilton şemsiyesi altında devam etmeye başlayan İzzet Yıldızhan, otel yapmak aklımda değildi ama nasip oldu, dedi. Yıldızhan olarak başladık ancak kesinlikle bir otel olmamız gerektiği kanısına vardık. Ben bir otel yapmıştım. Dünya standartlarında değildi, eksiklikleri Hilton standartlarına getirdik ve açılışını gerçekleştirdik, heyecanımı tarif edemem ifadesini kullanmıştı.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

3: İbrahim Tatlıses: Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, 2011 yılında uğradığı silahlı saldırı sonrası ölümün eşiğinden dönmüştü. Uzun süre Amerika’da tedavi gören Tatlıses, burada geçen başarılı ameliyatın ardından Türkiye’ye geri döndü. İbrahim Tatlıses, otelini yaklaşık on bir milyon liraya satmıştı. Şimdilerde sahne çalışmaları yapamayan İmparator, yaz aylarında sık sık İzmir’e gidiyor. Ünlü türkücü, İzmir’de bir otel sahibi olup buraya yerleşme kararı aldı. Birinci Kordon’da ki mütevazi bir otel için pazarlık yapan İbrahim Tatlıses, bu yüzden Bodrum’daki otelini satılığa çıkarmıştı.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

4: Mustafa Sandal: Mustafa Sandal, Gündoğan kıyılarında gezerken çok güzel bir mekan bulmuş ve oraya otel yapmaya karar vermiş. 9 ay gibi bir sürede mucizevi bir biçimde ortaya çıkmış Mandala Otel. Mandala Otel’in yapısı bölgenin değişen yapılanmasını ve turizm yapısını da anlatır şekilde. Yaklaşık 20 milyon doları bulan yatırımda. Satılan evler daha şimdiden yüzde 70 prim yapmıştı.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

5: Tuncel Kurtiz, Tuncel Kurtiz, kimya mühendisi eşi Mennan Hanım ile Kaz Dağları’nın eteklerinde Zeytin Bağı adını verdikleri bir butik otel açmışı. Otelin mutfağındaki yöre otları ve bahçede yetişen sebzeler ve zeytinyağı kullanarak birbirinden nefis yemekler hazırlanıyor. Erdemir Körfezi manzaralı 8 odaları yılın 12 ayı hizmet veren butik otel işletiyordu. Tuncel Kurtiz: Biz hayallerimizi gerçekleştirdik, şimdi aynı özlemi taşıyan insanlarla paylaşmak için bekliyoruz sizleri diyerek misafirlerini çağırmıştı. Zeytin dalı, Erdemir’ te 15 kilometre uzaklıkta, binlerce yıllık zeytinliklerin bitip çam ormanlarının başladığı Çamlıbel Köyü’nde yer almaktadır. Tuncel Kurtiz 2013 yılında aramızdan ayrılmıştı.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

6: Yasemin Bozkurt, 1959 doğumlu olan Yasemin Bozkurt, Yasemin AlaÇatı Butik otelin yönetimini yıllarca Amerika’da eğitim görüp aynı işte çalışan oğlu Yiğit Bozkurt’un yapacağını belirten Yasemin Bozkurt, mutfak işini de kendisinin yapacağını belirtmişti. Yılın 12 ayı açık kalacak otelde, yerli ve yabancı konuklara servisler yapılacağını belirtti. Bozkurt, şu ifadeleri kullandı: Yılların hayali gerçeğe dönüştü, Alaçatı çok farklı bir yer, onun için Alaçatı’ya yakışır bir otel yaptık, oda kahvaltı hizmeti vereceğiz, kahvaltılarımızı özel yerlerden temin ediyoruz, üç farklı büyüklükte 10 odamız var, şeklinde açıklama yapmıştı.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

7: Atilla Saral, Bir dönemin podyum dünyasının ünlü ismi olan Atilla Saral, İstanbul’daki pırıltılı hayatını bırakıp Assos’a yerleşti. Ne işim var İstanbul’da diyen Saral, sahip olduğu arazide at binip sebze yetiştiriyor. Sahip olduğu arazide bir de Salaş isimli tatil kampı işletmeye başlayan Atilla Saral’ın müdavimleri arasında Kadir İnanır ve Tuncel Kurtiz gibi ünlü isimler de bulunuyor. Konuklarını bungalovlar da ağırlayan ünlü oyuncu, onlarla birlikte at binip sebze topluyor.

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim

8: Nil Burak, Türk Popu, na damgasını vuran Nil Burak, şöhretin zirvesindeyken 1996 yılında müziği bırakıp memleketi Kıbrıs’a dönmüştü. Müzik çalışmalarını Kıbrıs’ta sürdüren Burak, burada ticarete atılarak bir butik otel açtı. Aradan geçen on yedi yılda bir hal birikim yapan ünlü sanatçı, şimdi ikinci otelini açmak için hazırlıklara başladı.

Bir makalemizin daha sonuna geldik arkadaşlar. Bu tarz çalışmaların gelmesini istiyorsanız makalemizi paylaşmayı unutmayın. Şimdilik hoşça kalın.

Sıradaki içerik:

Müziği Bırakıp Butik Otel Açan 8 Ünlü İsim