Mevlana İdris Zengin Kimdir?

Mevlana İdris Zengin Kimdir?

Mevlana İdris Zengin Kimdir?

Yazar ve şair OLAN Mevlana İdris Zengin, 56 yaşında Kahramanmaraş’ta vefat etti. Mevlâna İdris Zengin kimdir? Mevlâna İdris Zengin neden hayatını kaybetti? Peki sebebi nedir, ayrıntılar makalemizde…

Mevlana İdris Zengin Kimdir?

Mevlâna İdris Zengin, 1966 senesinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Kendisi 1989 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Dergi ve gazetelerde şiir, hikâye ve derlemeleri yayımlandı. Mevlâna İdris Zengin, Asla ve Daima Nuri Pakdil” isimli bir belgeselin metnini yazmış ve konsept danışmanlığını yapmıştır ve bu belgesel TRT televizyonunda 2010’da yayına girmiştir.

Çocuk Yayınları Danışma ve Yayın Kurulu üyeliği de yapan yazar, yazdığı çocuk kitaplarıyla 1987’de Gökyüzü Yayınları Çocuk Edebiyatı Ödülü, 1998’de Türkiye Yazarlar Birliği Çocuk Edebiyatı Ödülü aldı. Tuhaf Adamlar, serisindeki kitapları Almanya’da bir yayınevi tarafından 9 dile çevrilerek yayınlandı.

Sezai Karakoç’un şiirlerinden yola çıkarak yapmış olduğu “Gül Sesleri” isimli şiir belgeseli 13 Nisan 2012’de Diyarbakır’da yapılan Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyumu’nda gösterime girmiştir.

Sıradaki içerik:

Mevlana İdris Zengin Kimdir?