e

Kibariye Kimdir Nerelidir? Kibariye Biyografi?

29 Okunma
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kibariye Kimdir Nerelidir? Kibariye Biyografi?

Kibariye’nin acı tatlı hayatı ona uzun yıllar televizyonda yayınlanan Kiboş isimli televizyon programındaki gibi hep gülen yüzüyle biliyoruz. Oysa onun hayatı üzücü.

Pek çok olay ve inanılmaz acılarla dolu roman kökenli kibariye 10/8/1960 Manisa akhisar’ın kapaklı köyünde dünyaya geldi. Annesi makbule ile babası doğan tokmak dan daha sonra 8 kardeşi oldu. Tokmak ailesi, pamuk ve tütün toplayarak geçinmeye çalışıyordu fakat çok sıkıntı çekiyordu. Bu durum kibariye’ nin hiçbir zaman okula gidememesine yol açtı.

Daha sonra kibariye adını alacak bahriye’nin güzel bir sesi vardı ve bir süre sonra akhisar’ın bir gazinosunda sahne almaya başladı. Bir arkadaşının aracılığıyla henüz 14 yaşındayken izmir’de bir pavyonda sahneye çıkmak için görüşmeye gitti. Pavyon sahipleri onu doğru dürüst dinlemeden fiziğine bakıp güzel bir kadın değil, bunu biz almayız. Perde arkasından okusun dediler. Bu tavır genç kızın çok gücüne gitmişti.

Bir röportajda bu travmatik olayı anlatan kibariye. Maymun, muyum ben çakal, miyim Allah kimseyi çirkin yaratmaz diyerek tepkisini dile getirmişti. 2 yıl sonra aynı mekana giden kibariye bu sefer patronlarını sesiyle büyüledi ve 150 lira karşılığında sahneye çıkmaya başladı. Bir süre sonra izmir sahnelerinin aranan isimlerinden biriydi artık. 1980′ lerin hemen başında izmir fuarı’na gelen birçok sanatçı onun sesinden ve yorumundan etkilendi. Bunlardan birisi de ünlü bestekar Muzaffer özpınar da istanbul’daki stardust gazinosu nun sahibi.

Arkadaşı Turgut akyüz’e kibariye den bahsetti, Akyüz izmir’e geldi, kibariye’yi dinledi, çok beğendi ve onu stardust kadrosuna dahil etti. Kibariye burada yeni tanınmaya başlayan Seda sayan’la tanıştı, ikilinin acı tatlı birçok günü oldu. Hem sahne hemde ev arkadaşlığı yaptılar. Seda Sayan istanbul’un yabancısı olan kibariye’nin elinden tuttu. Kimi zaman alamadığı parasını tahsil etti, kimi zaman ona yemekler yaptı. Kibariye 1981 yılbaşı gecesi TRT ye çıkıp kim bilir şarkısıyla tüm Türkiye çapında ünlendi. Sonrasında onlarca albüm film ve televizyon programları yaptı. Ancak bu başarılı hayat ona hep mutluluk getirmedi.

Stardust’ da çalışırken araba alacak parası olmadığından gazinoya taksiyle gidip gelirken şoför Tunay ürer ile tanıştı. 3 yıl flört ettiler ama ürer ailesi kibariye’nin roman olmasından dolayı evlenmelerine karşı çıkıyordu. Daha önce güzel bulunmadığı için dışlanan kibariye bu sefer etnik kökeni yüzünden dışlandı. ama buna rağmen kaçtılar ve evlendiler.

Kibariye yıllar yılı eşini ne kadar sevdiğini anlattı ama 1996 yılında bir haber bomba gibi magazin gündemine düşüverdi, Tunay yürek kibariye’yi, kibariye’nin en yakın arkadaşlarından biriyle aldatmıştı. Üstelik bankadaki tüm birikimini de kendi üstüne alıp ortadan kaybolmuştu. Kibariye sessiz kalsa da annesi makbule tokmak televizyonlara çıkıp kızımı kandırıyor. Kızımın parasıyla hava atıyor bu adam şoför parçasıdır, benim kızımı aldı, paraları gördü, havaya girdi dedi.

Kibariye Kimdir Nerelidir? Kibariye Biyografi?

Tunay ürek’in gidişinin ardından kibariye çalıştı, yine parasını kazandı. Bu arada kendisinden 20 yaş küçük ali küçükbalçık evlendi, hamile kaldı. Ali küçükbalçık, 19 yılın sonunda onu lübnanlı bir kadınla aldattı. Kumar masalarında sıfırı tüketti ve hiçbir işte tutunamadı. Piyasaya 10000000 lira borç taktığı iddia edilen küçük balçın ihaneti sonrasında kibariye açıklama yaparak, o benim kocam para yine kazanılır ama aile, sağlık, huzur, mutluluk hepsinden önemlidir yanıtını verdi.

Sonrasında ise kibariye şimdilik kofti bir durum yok diyerek eşinden boşanmayacağını söyleyen kibariye, küçük balçın başka bir sefer başka bir kadınla bir otelde el ele görülmesi karşısında, bana orijinal delil lazım diyerek soğukkanlılığını korudu.

Ben bu evlilik için 24 yıl çaba harcadım sözleri, eşinin çapkınlık olaylarına karşı en büyük savunması, kısacası kibariye yaşadıklarından sonra mutluluğunu bozmamaya kararlı. Benim sevenlerim fanatiklerim ben de sizi seviyorum. Ben de sizin fanatiğinizim, Bir sağ bir sola savruluyorum, diyerek açıklamada bulundu… Kibariye için ne diyelimki herşey gönlünce olsun

Sıradaki içerik:

Kibariye Kimdir Nerelidir? Kibariye Biyografi?