Jet Fadıl Kimdir? Jet Fadıl Caprice Gold!

Jet Fadıl Kimdir? Jet Fadıl Caprice Gold!

Jet Fadıl Kimdir? Jet Fadıl Caprice Gold!

Jet Fadıl olarak tanıdığımız Fadıl akgündüz, 1987 yılından bu yana binlerce insanın çok farklı yöntemlerle defalarca dolandırmayı başarmış. Sıra dışı bir kişi, onun yaptıkları belki de şeytanın bile aklına gelmeyecek cinsten. Otomobil, tatil köyü, umre ve devre mülk gibi projeleriyle dolandırıcılığı, bir sanat diziyle uygulamayı başaran jet Fadıl, milyarlarca dolarlık işlere imza attı ve binlerce insanın canını yaktı.

Hakkında davaların devam ettiği jet Fadıl, bugünlerde sessiz gibi fakat onun ne yapacağı belli olmaz. 1990 lı yılların başında jetpa adında otomobil pazarlama üzerine hizmet veren bir şirkete sahip olan akgündüz, müteahhitliğe adım atınca işlerini hızla büyüttü. Zihni sınır, projeleriyle tüm türkiye’nin dikkatini üzerine çekmeye başlaması da bu döneme denk düşer. Yerli otomobil projesi de bunlardan biriydi. Yerli otomobil üretimi yapmayı kafasına koymuş bir iş adamına kim ne diyebilir ki?

Adını verdiği otomobil için bir prototip bile geliştirmişti. Ortaya çıkan model ünlü isimlerin de katıldığı bir tanıtım kampanyasıyla tüm kamuoyuna duyuruldu. Bu proje için avrupa’da yaşayan gurbetçilerden 350000000 € toplamayı başardı. Jet fadıl bu parayı siirt’te kuracağı otomobil fabrikası için topladığını söylüyordu tabii ki ortada ne otomobil vardı ne de fabrika.

Sonrasında sansasyonel projelere atılmaya devam etti. Evsizlere ev sloganıyla 1995 te başlayan jet kent sitesi için almanya’daki türk vatandaşlardan dönemin parasıyla 5000000 tl ye yakın kaynak topladı. Projenin teslimi 2 yıl gecikince 661 kişi Akgündüz hakkında şikayette bulundu. Daha o günlerde Türkiye jet fadıl’ın nasıl bir iş yaptığını anlamıştı. Ne var ki o hız kesmeden dolandırmaya devam etti.

Jet Fadıl Kimdir? Jet Fadıl Caprice Gold!

Şansını spor dünyasında denemek istedi, Türkiye birinciliğine yükselen Siirt spor’a sponsor oldu. Takımın adı Siirt jetpa spor olarak değiştirildi. Takımın kadrosuna Sergen Yalçın gibi çok önemli isimleri de katan fadıl’ın yükselişi devam ediyordu. 2002 seçimlerinde siirt’ten bağımsız milletvekili seçilen Fadıl akgündüz’ün dolandırıcılıktan aranması ise tatsız bir detaydı. Adaylığı çok tartışıldı ancak Fadıl 2012 de seçimlerden 6 gün sonra new york’tan istanbul’a geldi. Milletvekili olması birçok kişi tarafından eleştiriliyordu vekilliği düşürüldü.

Önce adliyeye sonra cezaevine gönderildi ancak, hapis hayatı pek uzun sürmedi. 15 ay hapis yattıktan sonra kefaletle serbest bırakıldı. Artık gündüz, 2010 yılında ise kapuska evleri projesiyle ortaya çıktı. 7 yıldızlı tesis olarak lanse edilen projede devremülk satışları yaptı. 28 bini aşkın kişiden 1. 4 milyara yakın para topladı ve proje elbette yarım kaldı.

Maldivler’de devre mülk satışı için de 190000000 $ topladı, yarım bırakan Jet Fadıl, bu projede de binlerce insanı dolandırmıştı ki topluca dava açan mağdurlar kendilerine Fadıl zedeler olarak isim verdi. 2015 yılında yeğeni Salih obut ile birlikte tutuklanarak, gündüz mart 2017 de tahliye oldu. Nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla yargılandığı dava ise sürüyor. Jet fadıl’ın hangi projeyle ortaya çıkacağı belli olmaz aman dikkat.

Sıradaki içerik:

Jet Fadıl Kimdir? Jet Fadıl Caprice Gold!