e

İtalyan Analistler Türkiye İçin Başarılı Bir Ülke Olduğunu İfade Etti.

25 Okunma
İtalyan Analistler Türkiye İçin Başarılı Bir Ülke Olduğunu İfade Etti.
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İtalyan Analistler Türkiye İçin Başarılı Bir Ülke Olduğunu İfade Etti.

İtalyan analistlerinden dikkat çeken sözler, ”Türkiye, nato’da bunu başarabilen tek ülke” diyor. İtalyan analiz Daniel Santiago, türkiye’nin nato içinde rusya’yı durmayı başarabilen tek ülke olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin her zaman kendi ulusal çıkarlarını gözettiğini belirten santoro, şu ifadeleri kullandı. Defalarca söylediğim gibi nato türkiye’yi PKK dan korumak için hiçbir şey yapmadı. ABD den başlayarak birçok nato ülkesi, bu örgüte askeri ve mali destek sunuyor aynı şey Rusya için de geçerli. Kimse türkiye’yi Rusların suriye’deki saldırılarına karşı savunmadı. Ancak son zamanlarda ABD cephesinden Türkiye ile ilgili olumlu açıklamalar geldiğini hatırlatan santoro, şöyle devam etti.

Hem Dışişleri Bakanlığı hem de Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria nuland tarafından şunu söylendiğini belirtmek isterim, türkiye’nin rusya’yı kontrol altına almada çok önemli bir rol oynadığı ve nato için önemli olduğu bu sadece ukrayna’da geçerli değil. Bu suriye’de, kafkasya’da ve libya’da da geçerli. After türkiye’nin Trablus müdahalesi olmadan önce Rusya tarafından açıkça destekleniyordu. Putin trablus’ta olacaktı ve tüm Libya alanını kontrol edecekti. Türkiye birçok ülkenin aksine nato’ya girmek için ağır bir kan bedeli ödemiştir. Türk ordusu, geçmişte suriye’nin kuzeyinde düzenlediği başarılı harekatlarıyla terör koridoru planlarını bozdu. Bölge teröristlerden arındırırken, sivil halk yeniden huzurlu bir ortama kavuşturuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem türkiye’ye hem de suriye’nin kuzeyinde oluşturulan güvenli bölgelere yönelik saldırı girişimlerine işaret ederek, yeni operasyon sinyali verdi.

İtalyan Analistler Türkiye İçin Başarılı Bir Ülke Olduğunu İfade Etti.

Ankara’nın kararlı mesajı abd’de yankı uyandırdı ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü ned price, operasyondan endişeli olduklarını söyleyip prices düzenlediği basın toplantısında, suriye’nin kuzeyinde artan potansiyel askeri faaliyetlere ve özellikle buradaki sivil nüfus üzerinde etkisine ilişkin raporlar ve tartışmalar konusunda derin endişe duyuyoruz dedi. Türkiye’nin güney sınırındaki meşru güvenlik endişelerinin farkındayız diyen price, ancak herhangi bir yeni operasyon bölgede istikrarı daha da zayıflatır. ABD güçlerini ve koalisyonun deaş’a karşı mücadelesini riske atar iddiasında bulundu.

Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da atmaya başlıyoruz demişti. Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçleri ve istihbarat birimlerinin hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz. Söz konusu operasyonların başlayacağını dile getiren Erdoğan, perşembe günü yapılacak Milli Güvenlik Kurulu toplantımızda kararımızı alacağız şeklinde konuşmuştu. Öte yandan türkiye’den suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarını durdurmasını beklediklerini aktaran price, gerginliğin tırmandığı bir ortamı kınıyoruz. Mevcut ateşkesin korunmasını destekliyoruz diye ekledi.

Sıradaki içerik:

İtalyan Analistler Türkiye İçin Başarılı Bir Ülke Olduğunu İfade Etti.