e

Hüseyin Kağıt Kaç Yaşında? Hüseyin Kağıt Biyografi? Hüseyin Kağıt Öldümü?

140 Okunma
Hüseyin Kağıt Kaç Yaşında? Hüseyin Kağıt Biyografi? Hüseyin Kağıt Öldümü? Hüseyin Kağıt Nereli?
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hüseyin Kağıt Kaç Yaşında? Hüseyin Kağıt Biyografi? Hüseyin Kağıt Öldümü? Hüseyin Kağıt Nereli?

Hüseyin Kağıt, şarkıcı, besteci, söz yazarıdır. 1 Ocak 1982 senesinde Ankara/ Haymana doğumludur. İlkokulu Ankara Sincan’da tamamladı. Babası aslen Trabzonlu olup annesi Haymana doğumludur. Hüseyin Kağıt’ ın babası genç yaşta, Hüseyin henüz 10 yaşındayken vefat etti. İlkokuldan sonra ailesinin ekonomik durumunun iyi olmaması nedeniyle okumayı bırakmak zorunda kaldı. Çıraklık Okuluna elektrik bölümüne gitti, orada tam 3 yıl eğitim aldı. Bu sıralarda müzikle ilgilendiği için çevresindeki sevenler ona bir saz armağan ettiler. Böylece kendi kendine saz çalmaya ve müzikle ilgilenmeye başladı.

Sanatçının müzik piyasasında tanınma olayı 2012 yılında Özkan Özcan’la birlikte seslendirdiği “Hayatı Tesbih Yapmışım” adlı şarkının sosyal medyada bir anda patlama yaparak 4 ay gibi kısa bir sürede 5.5 milyondan fazla tıklanmasıyla oldu. Özellikle Ankara oyun havaları türküleri söyleyen ve tarz olarak arabeski de benimseyen sanatçı kendisine ait 200’ün üzerinde şarkısı vardır.

Hüseyin Kağıt, üne kavuşunca bir çok alanda çalışmalara yer verdi. Radyo ve televizyon programlarında yer aldı, reklam seslendirmesi, film müziği, dizi müziği, klip ve gazino çalışmalarını bir anda aldı yürüdü. 2013 yılından bu yana medya kuruluşları tarafından yılın halk sanatçısı ödülüne layık görüldü. Halen Ankara Eryaman’da oturan Hüseyin Kâğıt, evli ve üç çocuk sahibidir. Sanatçı çeşitli etkinliklerde konserler vermeye ve sahne almaya devam etmektedir.

Hüseyin Kağıt Albümleri:

Akıllı Ol-Alçak,

Öbür Dünyada Sen Yan,

Çok Kötüymüşsün,

Böyle Olsun İstemezdim.

Sıradaki içerik:

Hüseyin Kağıt Kaç Yaşında? Hüseyin Kağıt Biyografi? Hüseyin Kağıt Öldümü?