e

Gezi Kalkışması Başarılı Olsaydı Ne Olurdu Diye Düşündünüz mü hiç?

36 Okunma
Gezi Kalkışması Başarılı Olsaydı Ne Olurdu Diye Düşündünüz mü hiç?
avatar

Admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gezi Kalkışması Başarılı Olsaydı Ne Olurdu Diye Düşündünüz mü hiç?

Anadolu tabiriyle kabuğundan çok güzel olurdu. Erdoğan’dan kurtulurduk işte diyenleri boş verin siz mesela o günden bugüne geçen tam 9 yılda neler değişti bu ülkede? Yunanistan’ın istanbul’u izmir’i alma hayalleri suya düştü. Bırakın hayallerini türkiye’nin bugün ulaştığı güçten korkar hale geldiler. Bakmayın siz zırt pırt kafa tutmalarına, horozlanmalarına kendilerine güvendiklerini den değil, gırtlağına kadar borca batmış haldeler.

Onlarca yıl bu borcu ödeyecekler. Türkiye’ye kendi başlarına kafa tutacak hallerimi var, tir tir titriyorlar. Bu yüzden de ülkelerini ABD garnizonuna çevirdiler. ABD nin 51. eyaleti oldular türkiye’ye atar yapmalarının sebebi de bu işte. ABD beni korur kimsecikler bana dokunamaz diyorlar. Fransa’dan satın aldıkları F25 uçaklarına güveniyorlar. Onları uçurmalarını bırakın, parasını nasıl ödeyecekler o bile belli değil. Haçlı dostlarından gelecek yardıma güveniyorlar.

Neyse biz dönelim ilk soruya gezi’den bugüne geçen 9 yıl içinde Türkiye boş mu durdu durmadı. Savunma sanayiinde dev atılımlar gerçekleştirdi hem de CHP nin, HDP nin, iyi parti’nin, saadet’in, karşı koymalarına rağmen, öncü yazar çizerin her türden ifsad faaliyetlerine rağmen bugün kendimize yetecek durumdayız. Bildiğimiz, bilmediğimiz, açıklanan açıklanmayan silahlarımız var, iha’larımız, savaş gemilerimiz, denizaltısından hava savunma sistemlerimiz, füzelerimiz, silahlarımız, eğer o gün gezi kalkışması amacına ulaşsaydı bugün bunların hiçbiri olmayacaktı. S 400 lere karşı çıkmadılar mı? Abd kongresinde konuşan ve ayakta alkışlanan Yunan Başbakan miçotakis ne dedi? Türklere f16 vermeyin. Kemal bey ne diyordu? Yunanistan mı bize saldıracak?

Peki ya fetö’nün darbe girişimi başarılı olsaydı ya da işgal girişimi, o gece ABD fetö marifetiyle türkiye’yi teslim alabilseydi tarihin akışı nereye evrildi?

Suriye’nin kuzeyinde PKK bir terör devleti kurmayı başarabilseydi ne diyordu Kemal bey? YPG mi bize saldıracak? Bitmedi dünyanın en büyük en gelişmiş o sondaj gemilerini satın almasaydık, onları koruyacak imkan ve kabiliyete sahip olmasaydık hiç düşünüyormusunuz?

Ne diyordu Kemal bey? Doğu akdeniz’de Libya da ne işimiz var? ABD tezlerine, Fransız tezlerine, Yunan tezlerine ne kadar paralel değil mi? Bugünlerin Abdülhamit döneminden farkı var mı Allah aşkına dertleri ne? ABD büyükelçilerinin de bir gün akşener’i ertesi gün imamoğlu’nu, sonra kılıçdaroğlu’nu ziyaret ediyor, neymiş Kemal bey, maltepe’de miting yapmış, hak adalet, özgürlük istemiş. ABD nin üzerimize saldığı fetö’nün elemanlarına özgürlük adalet istedi. PKK lı teröristlere onlara destek verenleri özgürlük, adalet istedi.

Gezi Kalkışması Başarılı Olsaydı Ne Olurdu Diye Düşündünüz mü hiç?

Açın bir kez daha izleyin, o mitingdeki konuşmaları bu arkadaşlara ülke teslim edilir mi?

Ama domates 30, patates, 15, tuvalet kağıdı 100 lira. Ne yani bu millet denize düştük, yılana sarılacağız mı diyecek? Türkiye tarihi bir yol ayrımında ingiliz, i fransız, ı alman, ı yunan, lısı amerika, lısı topyekun saldırıyor. İçeride de işbirlikçileri tıpkı Abdülhamit döneminde olduğu gibi aynı delikten bir kez daha mıhlanmayacağız.

Yunanistan Başbakanı kiriakos miçotakis, türkiye’yi hedef almaya devam ediyor. Miçotakis, abd kongresinde yaptığı konuşmada, türkiye’yi şikayet etmiş f16 satışlarının yapılmamasını istemişti. Son olarak davos’ta düzenlenen dünya ekonomik forumu’na katılan miçotakis, burada da gerilimi tırmandıran tavrını sürdürdü. Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan, yunanistan’ın egemenliğini ve egemenlik haklarımızı savunacağız, türkiye’nin revizyonist bir güç gibi davrandığını, uluslararası kitleye uymayacağını düşünüyorsa yanılıyor demektir ifadesini kullandı. Diyalog çağrılarını reddeden tarafın kendileri olmadığını öne süren ve gerilimin kaynağının Ankara olduğu izlenimini oluşturmaya çalışan miçotakis, Türkiye ile komşuyuz, her zaman konuşmamız gerekiyor dedi.

Sıradaki içerik:

Gezi Kalkışması Başarılı Olsaydı Ne Olurdu Diye Düşündünüz mü hiç?