Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Doğada öyle bitkiler var ki çoğumuz vücudumuza sağladığı faydaların farkında bile değiliz kullandığımızda birçok rahatsızlıktan kurtuluyoruz.
Başımız ya da vücudumuzda bir ağrı olduğunda hemen harekete geçsinler saldırsınlar ve hemen geçsin isteriz, aslında ilaç kullanmak her zaman iyi değildir çünkü vücudumuzda çeşitli zararlar verebilmektedir.
Şimdi sizlere doğal ağrı kesici etkisi olan bitkiden bahsedeceğiz ve nasıl kullanmamız gerektiği konusunda detaylardan bahsedeceğiz detaylara başlamadan önce lütfen web sitemize yorum yapmayı unutmayınız.

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Öncelikle kısaca eklem ağrısı neden olur bu sorunun cevabını verelim ve daha sonra iyi gelen bitki nin detaylarını sizlere aktaralım.
Eklem ağrıları birçok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkar özellikle de kemik ve eklem rahatsızlıklarından dolayı meydana gelir ve en sık görülen eklem ağrılarının sebepleri şunlardır.
Sınırlı kan akışı ile birlikte kemik dokularında gerçekleşen ölüm, gut hastalığı, kemik tümörü, kemiklerin kırılması yada çıkması eklemlerde gerçekleşen iltihaplanma.
Fibromiyalji hastalığı, lupus hastalığı, romatizma’dan kaynaklanan ateş ve kemiklerde görülen enfeksiyonlar, kireçlenme, eklemlerde gerçekleşen burkulmalar, raşitizm.
Evet Ağrı sebepleri bunlar olabilir, şimdi belki de daha önce kullanmış faydasını görmüş kişiler bahsedeceğimiz bitkinin ismini duyduğunda evet ben kullandım ve gerçekten faydasını gördüm diyecektir.
Ardıç yağı, ndan bahsediyoruz.
Ardıç yağı, farklı birçok kültürde şifa kaynağı olarak kullanılan doğal içerikli bitkisel bir yağdır.
Alternatif ve geleneksel Tıp tedavisinin oldukça fazla kullanılan Ardıç yağı iç organların toksinlerinden arınması romatizma ve cilt rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.
Peki Ardıç yağı cilde nasıl uygulanır öncelikle bunun cevabını verelim.
Ardıç ağacı selvigiller familyasında yer alan iğne yapraklı bir ağaçtır.
Antik çağlardan günümüze kadar Ardıç meyvesi ve yağı birçok hastalığa şifa olmaktadır.
Özellikle Ortaçağ döneminde insanları ve tüm canlıları büyük bir kıyımla yok eden veba hastalığına karşı dahi ağırlıkça kullanılmıştır Ardıç yağı.
Ardıç ağacının verdiği siyah ve mor renkli meyvelerden elde edilir ve aktarlarda satılmaktadır.
Birçok cilt hastalığına iyi gelen yağ özellikle ekzema, romatizma gibi hastalıklara şifa olmaktadır.
Gelin şimdi Ardıç yağının vücudumuza vermiş olduğu faydaları birlikte öğrenelim.
Evet geleneksel Tıp tedavisinde oldukça yaygın olarak kullanılan Ardıç yağı, farklı kullanım alanlarıyla birçok sağlık problemine iyi gelmektedir, Ardıç yağının insan bedeni üzerindeki olumlu etkileri şunlardır.

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Doğal bir Ağrı kesicidir ve eklem ve romatizma ağrılarına iyi gelir, o ağrının olduğu bölgeye masaj yaparak uygulandığında Ağrı’nın kısa sürede hafiflediğini göreceksiniz.
Vücuttaki iltihap ve toksinlerin atılmasında oldukça etkilidir, böylece iç organların daha sağlıklı çalışmasını ve zararlı hücrelerin vücuttan atılmasını sağlar.
İdrar söktürücü özelliği vardır özellikle idrar yollarında oluşan iltihaplanmaların sökülmesinde etkilidir.

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Kalp ve damar yollarında oluşan toksinlerin atılmasını sağlar kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur.
Bağırsak ve böbreklerin düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlar.
Kış aylarında sıklıkla görülen grip ve nezle gibi soğuk algınlığına karşı koruyucudur grip ve nezle hastalıklarına solunum yollarını açarak daha çabuk tedavi olmasını sağlar.
Sinüzit rahatsızlıklarına da çok iyi gelmektedir sinüzitten kaynaklı görülen baş ağrılarına oldukça etkilidir.
Bronşit hastalığı olan kişilerin ağız ya da burun yoluyla Ardıç yağı, nı almaları önerilir hem solunum yollarının açılmasına hem de kronik öksürüğe iyi gelir.
Egzama, Sedef gibi cilt hastalıklarına direkt olarak uygulandığında geçmesini hızlandıracaktır şeker hastalarının kandaki şeker seviyesini düşürmeye yardımcı olur.
Hazımsızlık ve gaz sıkışmasına karşı da etkili olan Ardıç yağı, nın düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.
Şiddetli adet sancılarının hafiflemesine de yardımcı olur saç derisinde meydana gelen kepek oluşumunu tedavi eder ve saçların daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.
Mide hastalıklarının geçmesinde oldukça etkilidir özellikle mide kramp, spazm, larının daha çabuk geçmesine yardımcı olur.
Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken kırışıklıklarının geçmesini de etkiler.

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri

Peki Ardıç yağını nasıl kullanmamız gerekiyor.
Ardıç yağı, nın solunum yollarında etkili olabilmesi için temiz bir beze az miktarda dökerek on dakika kadar solunur.
Hergün düzenli yapılması durumunda solunum yolu hastalıklarının grip, nezle, bronşit, sinüzit gibi hastalıkların geçmesine yardımcı olacaktır.
Dört beş damla Ardıç yağı bir bardak suyun içerisine damlatarak tüketilebilir.
Bu uygulama düzenli olarak yapılırsa vücudun toksinlerden arınmasına ve iç organların daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olacaktır.
Ardıç yağı, doğal ve güçlü bir ağrı kesici olduğundan ağrıyan bölgeye masaj yaparak uygulanması tavsiye edilir, ayrıca cilt problemleri yaşayan kişilerin sorunlu bölgelerine uygulayabilirler.
Aktarlarda Ardıç yağı kremi de satılmaktadır. Ardıç yağı kremi kişinin rahatlamasına ve ağrılarının geçmesini hızlandırmaktadır.
Özellikle romatizma, burkulma ve incinme gibi ağrıları kısa sürede tedavi eder. Peki ardıç yağı, nın bu kadar faydasını saydıktan sonra zararı var mı varsa nedir.

Ardıç yağı güçlü bir aromaya sahip olduğundan kullanan kişilerde farklı yan etkilere neden olabilir, bundan dolayı hassas yapıya sahip olan kişilerin doktoruna danıştıktan sonra kullanmaya başlamaları önemli ve Ardıç yağı, nı kullanırken hamile, emziren ve kronik rahatsız olanların doktorlarına danışmadan kullanmaları tavsiye edilmez.
Evet ardıç yağı, nın faydalarını saydıktan sonra eklem ağrısından bahsetmiştik, makalemizin başında eklem ağrılarına doğal çözümler başka neler vardır bununla makalemizi noktalayalım.
Hayat alışkanlıklarımızı ve günlük aktivite sayısını artırırken, eklem ağrılarınızı da azaltılmasını sağlayabilirsiniz.
Evde yapacağınız pratik ve basit yöntemler sayesinde eklem ağrılarını hafifletebilirsiniz ki bu yöntemler bilim tarafından da desteklenmekte ve önerilmektedir.
Eklem ağrıları genellikle bağ dokularında meydana gelen iltihaplanmalar sonucu yaşanan bozulmalar nedeniyle ortaya çıkar.
Eklem ağrılarını hafifletmek için bol egzersiz yapmak kilo kontrolü sağlamak ve sağlıklı beslenmek önemli.
Eklem ağrılarını azaltmak için raf ömrü uzun olan paketli gıdalardan uzak durmak gerekir, eklem ağrılarına iyi gelen doğal çözümler şunlardır.

Taze meyveler, yağlı balıklar, yeşil yapraklı sebzeler, kabuklu yiyecekler, domates ve gıda takviyesi ve zeytinyağı, sodyum ve potasyum içeren besinler, bitkisel yağlar.
Yeterli ve düzenli uyku, düzenli egzersiz kilo verme ve ilikli kemik suyu.
Evet bu yazımızda sizlere doğal ağrı kesici özelliğine sahip olan ve vücudumuza birçok fayda sağlayan Ardıç Yağı, nın özelliklerinden ve eklem ağrısı neden olur, başka hangi bitkisel tedavi yöntemleri kullanabiliriz bunları aktarmaya çalıştık.
Makalemizi burada noktalıyoruz, lütfen makalemizin başkalarına yarar sağlayabilmesi için paylaşmayı ve yorum yaparak sitemize fayda sağlamayı unutmayınız, hepinize sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz, Hoşçakalın.

Sıradaki içerik:

Ardıç Yağı Faydaları ve Kremi! Ardıç Yağı Saraçoğlu Bilgileri