Ali Ağaoğlu Sevgilisi? Ali ağaoğlu Kaç Yaşında Hayatı?

Ali Ağaoğlu Sevgilisi? Ali ağaoğlu Kaç Yaşında Hayatı?

Ali ağaoğlu’nu tanımayan var mı? Lüks yaşamı ve servetiyle sık sık gündeme gelen Ağaoğlu, türkiye’nin en zengin 27. insanı. Yaptığı işlerden çok özel jetleri pahalı otomobilleri ve genç sevgilileriyle gündeme geldi. Oğlunun yeni aldığı 100000 euro’luk tekneyi parçalanması ise imza attığı en tuhaf skandallarından biriydi. Türkiye’nin en magazinsel müteahhidi olan ali Ağaoğlu, lüks hayat tutkusunu, hiçbir zaman saklamadı.

Geçmiş yıllarda katıldığı bir canlı yayında sunucunun cebinizde ne kadar para var diye sorması üzerine, bilmem çıkartayım sen say diye cevap vermişti. Cebinden bozuk para niyetine 8400 tl çıkmıştı. İddialı sözleri ve tuhaf esprileriyle hepimizin ağzını açık bırakmayı başaran ali Ağaoğlu, eski ABD Başkanı Donald Trump için. Trump benim yanımda nal toplar taşeron olarak bile onu yanımda çalıştırmam demişti.

Babası Mithat Ağaoğlu, istanbul’da döneminin tanınmış müteahhitleri arasındaydı. Babasının etkisiyle gençlik yıllarında bir yandan okuyup, bir yandan da inşaatlarda mesleği öğrendi. 1975 yılında babasının geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti. Bu dönemde iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak zorunda kaldı. 1977 yılında babasının yanından ayrılan işadamı Ağaoğlu, şirketler grubunu kurdu.

Ali Ağaoğlu Sevgilisi? Ali ağaoğlu Kaç Yaşında Hayatı?

Kısa bir süre içerisinde inşaat, turizm ve hizmet sektörünün ülkemizdeki en büyük isimlerinden birine dönüştü. Sonrası bildiğiniz gibi ekonomik krize rağmen servetine servet katmaya devam eden ali Ağaoğlu, ekonomi dergisi forbes’un 2012 yılında yayınladığı en zengin 100 türk listesinde onuncu sırada yer almıştı. Mart 2013 itibariyle forbes’in yaptığı araştırmaya göre 2,7 milyar dolar servetiyle türkiye’nin 8. Dünyanın sa 527. en zengin iş adamı oldu. Son yıllarda ekonomik zorluklar yaşadığı iddia edilen ali Ağaoğlu, tüm dedikodulara rağmen servetinin ihtişamını sergilemeye devam ediyor.

Para kazanmayı olduğu kadar para harcamayı da biliyor. Ünlü iş insanı tam bir lüks araba tutkunu, aralarında Ferrari. Tesla ve bentley nin de bulunduğu lüks araba koleksiyonuyla pek çok gazeteye ve tv programına haber oldu. Bu koleksiyonuna yeni arabalar eklemeye devam ediyor. Elbette mal varlığı sadece arabalardan oluşmuyor. Sayısız gayrimenkulü, şahsi helikopterleri, tekneleri ve uçaklarının yanı sıra kendisine ait adasıyla konuşulmaya devam ediyor. Zengin iş insanı zaman zaman parasını heba etmekten bile çekinmiyor. Oğlunun kendisinden habersiz. 100000 € değerinde bir tekne almasına sinirlendiği iddia edilen ali Ağaoğlu, oğluna ders verebilmek için tekneyi parçalatmamış. Renkli iş adamı konuyla ilgili olarak şunları söylemişti, bazen bir nusubet, bin nasihattan iyidir, kulağına küpe olsun, tekneyi habersiz aldığı için değil, güvenli olmadığı için parçalattım. ne işi var öyle peynir gibi tekneyle böyle güvensiz bir tekne kullanmasına karşı çıkıyordum. Oğlumun 133 kilometre hız yapabilen güzel bir teknesi var, yoksa parayla pulla alakası yok duyunca hemen parçalattım, fiyatını bilmiyorum çok da önemli değil.

Ali Ağaoğlu Sevgilisi? Ali ağaoğlu Kaç Yaşında Hayatı?

Daha önce hiç taksitle bir şey almadığını dile getiren Ağaoğlu, laflarıyla da sık sık gündeme gelmeyi başarıyor. Geçtiğimiz yıllarda istanbul’daki bir terör saldırısının ardından istiklal caddesi’ne giderek çiçek bırakmıştı. Katıldığı bir basın toplantısında istiklale gittim, millet fakir karanfil bırakıyor, ben gül bıraktım şeklinde parası olduğunu vurgulayan bir açıklama yapmıştı.

Kısa süre önce doğum gününde 1000000 $ banknotlarının olduğu pastayı gören ali Ağaoğlu yine kendini tutamadı ve hayatımın en pahalı pastası oldu. Esprisiyle sosyal medyada yeniden gündem yarattı.

Sıradaki içerik:

Ali Ağaoğlu Sevgilisi? Ali ağaoğlu Kaç Yaşında Hayatı?